Baroness имаат нов спот

Baroness имаат нов спот

Новиот албум на Baroness, „Gold & Grey“ излезе во јануари годинава ама еве за да не ги заборавиме снимија спотче, со кое најавуваат петнеделна турнеја во САД. Спотчето е за песната „Seasons“.