Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
41
Новиот албум на Six Feet Under, "Undead" треба да излезе кон крајот на мај преку Metal Blade Records. Досега се објавени листата со песни, насловната на дискот и една песна со наслов "Formaldehyde". "Undead" track listing: 01. Frozen At Th...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
40
Полјаците Decapitated снимија спот за песната "Pest", од нивниот последен албум "Carnival is forever".
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
43
„Фокусирани сме на пишување нов материјал за нашиот нов албум. Од она што веќе го имаме може да се каже дека новиот албум ќе биде killer! Планиравме да го снимиме албумот есенва и да го издадеме во првата половина на 2013 година. Возбудени сме зат...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
269
Несекојдневна појава се случи вчера на 25 годишнината од издавањето на Scream Bloody Gore од легендарната група Death во собата на еден незапослен стар скопски металец во населбата Железара Постерите во внатрешноста на собата, на кои со години...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
38
"Recharger" е насловот на песната од новиот албум на Fear Factory, "The Industrialist". Не знам што е работава ама за 49 секунди никој не може да претпоставува како би звучел албумот. Во секој случај, бујрум.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
41
Новиот албум на Job For a Cowboy, "Demonocracy" е достапен за слушање "тука" Албумот треба да излезе месецов, преку Metal Blade Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
42
Јеботе!!! По 25 години овие пак трешаат! Респект! Новиот албум на Exumer, "Fire and Damnation" е достапен за слушање "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
43
Италијанските стонер дум металци направија спот за песната "Aureum". Не знам дали е до мене ама ова е еден од најчудните спотови што сум ги гледал, плус 12 минути ... Ц, ц, ц... Песната е од нивниот нов албум, "Oro - Opus Primum" кој треба да изл...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
43
"Saviour" е насловот на песната од нивниот нов албум "Facing Your Enemy" кој треба да излезе кон крајот на месецов преку AFM Records. Песната е достапна "овде"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
44
"Chosen Time" е насловот на песната од неговиот нов албум, "Plains of Oblivion" кој треба да излезе за неколку дена, преку Century Media. Песната можете да ја слушнете "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
45
Старциве издаваат краток трејлер од синглот "Phantom Antichrist". Синглот кој треба да излезе на 20 април на колор винил е веќе распродаден. Страшно. Изнаслушајте се треш во наредните 49 секунди, да ве видам.