Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
31
Финските метал фолкери го објавија списокот со песни и насловната од нивниот нов албум "Manala" кој треба да излезе во август, преку Nuclear Blast Records. Limited digipak CD: 01. Kunnia 02. Tuonelan Tuvilla 03. Rauta 04. Ruuminmultaa 05...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
"Valhalla Rising" е насловот на песната која се наоѓа на нивниот последен албум, "The Hunt" кој би требало да е излезен во моментов. Албумот е со етикета Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Moonspell снимија уште еден спот од нивниот последен албум, "Alpha Noir" кој излезе минатиот месец преку Napalm Records. Насловот на песната е "White Skies".
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Nightrage снимија спот за песната "Delirium Of The Fallen", која се наоѓа на нивниот последен албум, "Insidious". Албумот излезе минатата година преку Lifeforce Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
36
Slayer во моментов снимаат EP на кое ќе се најдат две нови песни. Информацијата доаѓа од тапанарот на бендот Dave Lombardo. "Kerry King и Tom Araya во моментов се во студио и ги снимаат вокалите." Изданието се очекува да излезе летово, пред да ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
40
Fear Factory го пуштија вентилот за нивниот нов албум, "The Industrialist" кој ќе излезе во јуни преку Candlelight Records. Аудио семплови од сите песни можете да слушнете "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
38
“Extreme Hymns And Ballads Of A Rotten Psycho Underground Horror Cult” ќе биде насловот на новата компилација на Messiah. Швајцарскиот дет метал бенд престана со работа во средината на деведесетите, а оттогаш се појавени неколку изданија со демо...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
35
Utopia Banished, четвртиот студиски албум на Napalm Death од 1992 година, е ремастеризиран и издаден на digipak диск. Додадени се 4 досега необјавени песни, снимени како дел од сесијата за истиот албум . Исто така, ќе биде достапна и винил верзија...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Tankard издадоа trailer за новиот албум, "A girl called Cerveza". Албумот ќе излезе во јули, преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Kreator издадоа нов trailer за "Phantom Antichrist". Албумот излезе на почетокот од јуни, преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Треш диносаурусите Testament ќе го издадат својот нов албум, "Dark Roots of Earth" кон крајот на јули преку Nuclear Blast Records. Објавена е и листата на песните: Dark Roots Of Earth CD/DVD tracklist: 01. Rise Up 02. Native Blood 03. D...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
34
Во неодамнешно интервју Phil Anselmo зборува за својот прв соло албум, за него тој вели: „албумот е нешто најинтензивно што досега сум работел.“ Исто така, вели дека тој не ги напишал сите песни, но дека продукцијата ја работел сам, во сопственот...