Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Новиот албум на Testament "Dark Roots of Earth" можете да го слушнете "тука" Албумот треба да излезе кон крајот на месецов преку Nuclear Blast Records. Изданието изгледа вака
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
28
Хеви металците Kamelot ќе издадат нов албум кој ќе излезе кој крајот на септември преку Steamhammer/SPV Records. За новиот албум "Silverthorn" зборувa клавијатуристот на бендот Oliver Palotai: „Албумот ќе биде концептуален, исто како и ’The Black...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
29
God Forbid снимија нов спот за песната "Equilibrium", која се наоѓа на истоимениот албум. Одамна не сум ги слушал God Forbid и сега знам дека никогаш повеќе нема да кликнам play на нивна песна. До каде отиде „модернизмот“ во металот??? Инаку, а...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
29
Testament поставија нова песна за стриминг од нивниот албум "The Dark Roots of Earth", кој треба да излезе овој месец преку Nuclear Blast Records. Насловот на песната е "Native Blood".
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
25
Воскреснатите дет металци од Флорида Massacre ќе издадат издадат седум инчен сингл кон крајот на месецов. Насловот на синглот е "Condemned To The Shadows". Една од песните кои ќе се најдат на синглот е Succumb To Rapture.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
26
Grave поставија нова песна од нивниот нов албум кој треба да излезе во август преку Century Media Records. Насловот на песната е "Passion of the weak", а може да ја слушнете "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
27
Екс пеачот на бендот Iced Earth, Matt Barlow, најави негов проект! Во проектот учествува и неодамна излезениот басист Freddie Vidales, кој исто така беше дел од Iced Earth. Matt даде мало парче на фановите со што најавува дека многу убаво звучи...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
26
Норвежаните Enslaved ќе издадат нов албум кон крајот на септември годинава. Насловот на албумот е "RIITIIR", кој ќе биде издаден преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
28
По lyric-video изданието на песнава, конечно се појави спотот. Истоимениот албум на Tankard ќе излезе овој месец, преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
26
Норвежаните Borknagar издадоа нов спот за песната "The Earthling". Песната се наоѓа на нивниот нов албум "Urd" кој излезе во март преку Century Media Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
29
Новиот спот на Napalm Death се вика "The Wolf I Feed". Песната се наоѓа на нивниот нов албум "Utilitarian", кој излезе во февруари, преку Century Media Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
35
Васил Хаџиманов и Влатко Стефановски ќе бидат дел од жири-комисијата на петтиот Јелен демофест, кој од 26 до 28 јули ќе се одржува на тврдината Кастел во Бања Лука. Во рацете на синот на познатиот македонски музичар и пејач Зафир Хаџиманов, виртуо...