Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
50
"Wish you were dead" е песна од новиот албум на Overkill, "The Electric Age". Видеото се состои од аудио снимка плус текстот на песната. Новиот албум на Overkill ќе излезе кон крајот на март, преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
45
"99 Percenters" е песна од новиот албум на Ministry, "Relapse", кој треба да излезе на 26 март. Ако се уште има некој кој слуша Ministry, нека ужива во спотот.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
474
Германците Grave Digger, ќе издадат нов албум кон крајот на август, преку Napalm Records. Албумот се снима во моментов, во Principal Studios, во Минстер, Германија. Во врска со албумот, бендот изјавува: „Повторно го пренесуваме духот на ’80-ите ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
47
Екстремните металци од Сан Диего, Cattle Decapitation, ќе го издадат својот нов албум, "Monolith of Humanity", на 8-ми мај, преку Metal Blade Records. Албумот е снимен во студиото Flatline Audio, во Денвер. Албумот е снимен, миксан и мастеризиран ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
45
The Crown во моментов работат на нов албум, кој ќе излезе кон крајот на 2012 година, преку Century Media Records. Вокалот на бендот Johan Lindstrand, најавува: „Работиме на 5-6 нови песни и можам да кажам дека звучат неверојатно. Содржат многу вар...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
51
Легендарните швеѓани, Candlemass, ќе го издадат својот единаесетти и последен албум, "Psalms For The Dead", во јуни, преку Napalm Records. Во врска со албумот зборува басистот на бендот, Leif Edling: „Овој албум го претставува се она што е Candle...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
48
"Rise Of The Maya Warriors" е песна од новиот албум на Unleashed, "Odalheim". Албумот се очекува да излезе во април, преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
51
Гитаристот на Vital Remains, Tony Lazaro во неодамнешно интервју изјавува: „Песните за новиот албум се веќе напишани - некои од нив датираат уште од 2008 година. Досега имам напишано околу дваесетина песни. Албумот ќе го снимиме оваа година. Новит...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
53
"Hordes Of Zombies" е новото, а воедно и првото видео на легендарните Terrorizer. Песната е од нивниот последен албум "Hordes of zombies", а спотот е снимен од страна на членовите на бендот. Таман како за лека ноќ.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
50
Германските трешери Tankard се веќе во студио во Buchen/Odenwald, каде ќе го снимаат својот нов албум, по повод 30-годишнината од постоењето на бендот. Албумот ќе биде издаден оваа година преку Nuclear Blast Records. За албумот зборува вокалот на...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
61
SMUT објавија видео на youtube со кое го најавуваат нивниот нов албум "Мемоарите на скршениот човек" кој треба да излезе во Април. Видеото содржи извадоци од 10-те песни кои ќе се најдат на албумот.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
61
Новиот албум на Spawn of Possession, кој треба да излезе на 13-ти март е поставен за слушање.