Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
62
Новиот албум на Spawn of Possession, кој треба да излезе на 13-ти март е поставен за слушање.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
50
"Accelerated Mutation" е песна од нивниот минатогодишен албум "Necropolis Transparent". Lock Up се добро позната екипа, нема потреба да ви ги претставувам. Можеби спотот не е ништо посебно но песната е коска!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
51
Метал пиратите Running Wild ќе издадат нов албум, со наслов "Shadowmaker", на 23 април преку SPV/Steamhammer. Фронтменот на бендот Kasparek, во врска со новиот албум, вели: „За мене, "Shadowmaker" е посебен албум затоа што беше работен без никако...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
54
Meshuggah поставија ново „тренди“ видео на кое може да се види артворкот на албумот, датуми од нивната турнеја како и текстот на песната.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
49
Шведскиот прогресивен мелодичен-дет метал бенд In Mourning постави нова песна на youtube, од нивниот нов албум "The weight of oceans" кој треба да излезе на 18 мај оваа година, преку Spinefarm Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
59
"Analysis Paralysis" е новиот видео спот на Napalm Death. Спотот е снимен и едитиран од страна на гитаристот на бендот Mitch Harris кој има свој уникатен стил со кој успева перфектно да ја опфати енергијата, омразата и моќта на песните на Napalm D...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
78
После скоро цела година работа, албумот на Schleim, Asthmatic Attack е конечно готов. Се работи за метал дуо од Струга со членови: Илија Димоски (вокал) и Игор Котески (гитара, бас, придружни вокали, програмирање на тапани). Линкови за албумот...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
55
Швеѓаните објавија уште едно видео од нивното последно компилациско издание "We are the void". Видеото е за песната "In My Absence".
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
53
Легендарните шведски викинг/дет метал „владетели“ Unleashed ќе го издадат својот нов албум "Odalheim" на 20 април преку Nuclear Blast Records. Албумот е снимен во Chrome Studios во Шведска. Басистот и вокал на бендот, Johhny Hedlund коментира: „...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
52
Едни од пионерите на NWOBHM правецот, Angel Witch ќе го издадат својот нов, петти студиски албум "As above, So below" на 12 март(Европа)/27(С.Америка) оваа година преку Metal Blade Records и Rise Above records. Првиот сингл Dead Sea Scrolls е дост...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
70
Monstrosity ќе го издадат своето прво DVD преку Conquest Music Inc. на 13 март оваа година. Изданието вклучува експлозивен сет, снимен на легендарниот Brutal Assault фестивал во Jozefov, Чешка. Исто така, на него ќе се наоѓаат интервјуа, снимки од...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
64
Paradise Lost го избраа баш денот на заљубените за објавување на нивниот прв сингл од новиот албум "Tragic Idol" кој треба да излезе на 23ти Април преку Century Media. Насловот на синглот е "Crucify" и може да се симне (ќе биде потребно да ја ...