Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
35
Их ебаго и овие почнаа да серат албуми. Инаку, албумот ќе се вика "Spiritual Genocide", а ќе излезе во ноември преку Nuclear Blast Records. Албумот треба да претставува заокружување на триесетгодишното посетоење на бендот. Од бендот изјавуваат де...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
32
Легендарните хардкораши Pro-Pain потпишаа за Goomba Music. Освен оваа новост тие најавуваат нов албум. Албумот е насловен како "Straight To The Dome" а се планира да излезе во септември. Гери Мескил (басист и вокал на бендот) најавува дека ова ќе...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
35
A Life Once Lost завршија со снимањето на нивниот нов албум „Ecstatic Trance“ кој ќе излезе во октомври, преку Season of Mist. Омотот на албумот се уште не е објавен.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
39
Kiss го објавија каверот за новиот албум, како и листата на песни. Албумот е насловен како "Monster" и ќе излезе во октомври преку Universal Music Enterprises. 01. Hell Or Hallelujah 02. Wall Of Sound 03. Freak 04. Back To The Stone Age 05...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Sinister не честат со песна од нивниот нов албум "The Carnage Ending", кој треба да излезе во септември преку Massacre Records. Насловот на песната е "Transylvania (City Of The Damned)"!
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
33
Tankard земаат залет... Фаците издадоа видео (аудио+текст) за песната "Not One Day Dead", која се наоѓа на нивниот последен албум "A Girl Called Cerveza". Албумот е веќе излезен и ја носи етикетата на Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
35
Конечно се појави и спотот за Native Blood. Инаку, песната се наоѓа на новиот албум на Testament "Dark Roots Of Earth", кој официјално треба да излезе утре преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
30
Холандските дет метал вампири Sinister ја објавија листата со песни кои ќе се најдат на нивниот нов албум 'The Carnage Ending'. Албумот ќе излезе во септември преку Massacre Records. 01. Gates Of Bloodshed (Intro) 02. Unheavenly Domain 03. T...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
30
Думерите My Dying Bride ќе издадат нов албум во октомври оваа година. Албумот го носи насловот "A Map Of All Our Failures" и ќе биде издаден од страна на Peaceville Records. Веќе е објавена и листата на песни кои ќе се најдат на албумот: 01. K...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
28
Досегашниот тапанар на Pestilence Tim Yeung ќе биде заменет со David Haley (Psycroptic) во пресрет на снимањето на новиот албум на бендот. Насловот на албумот е веќе познат и ќе биде „покрстен“ како Obsideo, а ќе започне да се снима кон крајот на ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
28
"Us Against The World" е насловот на новиот спот од Agnostic Front. Песната се наоѓа на нивниот последен албум My Life My Way кој излезе минатата година преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
31
Pain е проект на Peter Tägtgren од Hypocrisy. Тие планираат да издадат DVD кон крајот на годинава на кое ќе се најдат минатогодишниот концерт во Стокхолм и делови од нивниот настап на овогодинешниот Masters of Rock.