Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
57
Гитаристот на Vital Remains, Tony Lazaro во неодамнешно интервју изјавува: „Песните за новиот албум се веќе напишани - некои од нив датираат уште од 2008 година. Досега имам напишано околу дваесетина песни. Албумот ќе го снимиме оваа година. Новит...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
60
"Hordes Of Zombies" е новото, а воедно и првото видео на легендарните Terrorizer. Песната е од нивниот последен албум "Hordes of zombies", а спотот е снимен од страна на членовите на бендот. Таман како за лека ноќ.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
56
Германските трешери Tankard се веќе во студио во Buchen/Odenwald, каде ќе го снимаат својот нов албум, по повод 30-годишнината од постоењето на бендот. Албумот ќе биде издаден оваа година преку Nuclear Blast Records. За албумот зборува вокалот на...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
69
SMUT објавија видео на youtube со кое го најавуваат нивниот нов албум "Мемоарите на скршениот човек" кој треба да излезе во Април. Видеото содржи извадоци од 10-те песни кои ќе се најдат на албумот.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
69
Новиот албум на Spawn of Possession, кој треба да излезе на 13-ти март е поставен за слушање.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
58
"Accelerated Mutation" е песна од нивниот минатогодишен албум "Necropolis Transparent". Lock Up се добро позната екипа, нема потреба да ви ги претставувам. Можеби спотот не е ништо посебно но песната е коска!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
58
Метал пиратите Running Wild ќе издадат нов албум, со наслов "Shadowmaker", на 23 април преку SPV/Steamhammer. Фронтменот на бендот Kasparek, во врска со новиот албум, вели: „За мене, "Shadowmaker" е посебен албум затоа што беше работен без никако...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
61
Meshuggah поставија ново „тренди“ видео на кое може да се види артворкот на албумот, датуми од нивната турнеја како и текстот на песната.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
56
Шведскиот прогресивен мелодичен-дет метал бенд In Mourning постави нова песна на youtube, од нивниот нов албум "The weight of oceans" кој треба да излезе на 18 мај оваа година, преку Spinefarm Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
65
"Analysis Paralysis" е новиот видео спот на Napalm Death. Спотот е снимен и едитиран од страна на гитаристот на бендот Mitch Harris кој има свој уникатен стил со кој успева перфектно да ја опфати енергијата, омразата и моќта на песните на Napalm D...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
84
После скоро цела година работа, албумот на Schleim, Asthmatic Attack е конечно готов. Се работи за метал дуо од Струга со членови: Илија Димоски (вокал) и Игор Котески (гитара, бас, придружни вокали, програмирање на тапани). Линкови за албумот...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
62
Швеѓаните објавија уште едно видео од нивното последно компилациско издание "We are the void". Видеото е за песната "In My Absence".