Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
43
Швеѓаните Katatonia го објавија насловот на нивниот нов албум. "Dead End Kings" ќе излезе во август годинава, преку Peaceville Records. Anders "Blakkheim" Nyström во врска со албумот изјавува: „Не го променивме звукот. Истражувавме поинакви агли ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
41
Дет металците од јужна Каролина, Nile, ќе го издадат својот седми студиски албум, "At The Gate Of Sethu" во јуни преку Nuclear Blast Records. Песната „The Fiends Who Come to Steal the Magick of the Deceased“ е веќе достапна за слушање.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
52
Се ширеа гласини а денес и се потврди информацијата! Еден од најлегендарните метал бендови на сите времиња, Exodus конечно ќе може да ги видиме во Скопје. Ни доаѓаат заедно со Suicidal Angels на 10ти Јули. Како што велат организаторите. СПРЕМЕТ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
43
Легендарните дет металци Grave, завршија со мастерингот на нивниот нов албум, "Endless Procession Of Souls". Албумот е снимен во студиото на бендот, Soulless, а треба да излезе во текот на 2012 година, преку Century Media Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
47
Финските метал фолкери го објавија списокот со песни и насловната од нивниот нов албум "Manala" кој треба да излезе во август, преку Nuclear Blast Records. Limited digipak CD: 01. Kunnia 02. Tuonelan Tuvilla 03. Rauta 04. Ruuminmultaa 05...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
45
"Valhalla Rising" е насловот на песната која се наоѓа на нивниот последен албум, "The Hunt" кој би требало да е излезен во моментов. Албумот е со етикета Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
51
Moonspell снимија уште еден спот од нивниот последен албум, "Alpha Noir" кој излезе минатиот месец преку Napalm Records. Насловот на песната е "White Skies".
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
46
Nightrage снимија спот за песната "Delirium Of The Fallen", која се наоѓа на нивниот последен албум, "Insidious". Албумот излезе минатата година преку Lifeforce Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
49
Slayer во моментов снимаат EP на кое ќе се најдат две нови песни. Информацијата доаѓа од тапанарот на бендот Dave Lombardo. "Kerry King и Tom Araya во моментов се во студио и ги снимаат вокалите." Изданието се очекува да излезе летово, пред да ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
55
Fear Factory го пуштија вентилот за нивниот нов албум, "The Industrialist" кој ќе излезе во јуни преку Candlelight Records. Аудио семплови од сите песни можете да слушнете "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
49
“Extreme Hymns And Ballads Of A Rotten Psycho Underground Horror Cult” ќе биде насловот на новата компилација на Messiah. Швајцарскиот дет метал бенд престана со работа во средината на деведесетите, а оттогаш се појавени неколку изданија со демо...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
51
Utopia Banished, четвртиот студиски албум на Napalm Death од 1992 година, е ремастеризиран и издаден на digipak диск. Додадени се 4 досега необјавени песни, снимени како дел од сесијата за истиот албум . Исто така, ќе биде достапна и винил верзија...