Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
47
Tankard издадоа trailer за новиот албум, "A girl called Cerveza". Албумот ќе излезе во јули, преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
43
Kreator издадоа нов trailer за "Phantom Antichrist". Албумот излезе на почетокот од јуни, преку Nuclear Blast Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
42
Треш диносаурусите Testament ќе го издадат својот нов албум, "Dark Roots of Earth" кон крајот на јули преку Nuclear Blast Records. Објавена е и листата на песните: Dark Roots Of Earth CD/DVD tracklist: 01. Rise Up 02. Native Blood 03. D...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
49
Во неодамнешно интервју Phil Anselmo зборува за својот прв соло албум, за него тој вели: „албумот е нешто најинтензивно што досега сум работел.“ Исто така, вели дека тој не ги напишал сите песни, но дека продукцијата ја работел сам, во сопственот...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
54
Блек металците Vesperian Sorrow неодамна издадоа нов албум, "Stormwinds Of Ages", под етикетата на The Path Less Traveled Records. Песничката можете да ја слушнете "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
46
"Isolated" е насловот на новото видео на Morgoth. Песната се наоѓа на нивното следно live/dvd издание "Cursed to Live" кое треба да излезе во јуни, преку Century Media.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
52
Death Metal бандата Formless Terror, оваа година ќе настапи на добро познатиот фестивал Exit во Србија кој ќе трае од 12-15 јули летово. Досега имаат настапено со бендови како Vital Remains, Krisiun, Malevolent Creation, а зад себе имаат три изда...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
47
Норвежаните Enslaved не частат со малце ново музиче. Засега нема наслов за новиот албум, а ни песнава нема наслов. Ivar Peersen го изјавува следново за новиот албум: „Овој пат им дадовме повеќе место на мелодичноста, прогресивноста, doom влијаниј...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
43
Издавачката куќа Threeman Recordings(оформена од членовите на Entombed) во соработка со Ninetone Records, овој месец ќе го издадат своето првенче, синглот на Entombed "Amok".
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
46
Новиот албум на Saint Vitus, "Lillie: F-65" кој треба да излезе месецов преку Season of Mist е достапен за слушање "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
49
"Take my bones away" е песна од новиот албум на Baroness, "Yellow & Green" кој треба да излезе во јули преку Relapse Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
42
Dying Fetus поставија уште една песна за стриминг. Насловот на песната е "Second Skin" и е од нивниот последен албум "Reign Supreme" кој треба да излезе во јуни годинава преку Relapse Records.