Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
68
Легендарните грајндери Phobia, ќе го издадат својот петти албум "Remnants of Filth" во јуни, преку Willowtip Records. За албумот зборува вокалот на бендот Shane Mclachlan: „Албумот е брутален грајнд кор и тој во целост го претставува бендот, од м...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
64
Новиот албум на Jeff Loomis, "Plains of oblivion" е достапен за слушање "на следнава локација"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
68
Американскиот состав Daylight Dies открива детали околу нивниот нов албум "A Frail Becoming": „Во моментов, албумот е во фаза на микс од страна на фантастичниот Јенс Борген. Искачивме многу планини по патот на креирањето на овој албум, како лично ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
60
Новиот албум на Six Feet Under, "Undead" треба да излезе кон крајот на мај преку Metal Blade Records. Досега се објавени листата со песни, насловната на дискот и една песна со наслов "Formaldehyde". "Undead" track listing: 01. Frozen At Th...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
66
Полјаците Decapitated снимија спот за песната "Pest", од нивниот последен албум "Carnival is forever".
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
77
„Фокусирани сме на пишување нов материјал за нашиот нов албум. Од она што веќе го имаме може да се каже дека новиот албум ќе биде killer! Планиравме да го снимиме албумот есенва и да го издадеме во првата половина на 2013 година. Возбудени сме зат...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
318
Несекојдневна појава се случи вчера на 25 годишнината од издавањето на Scream Bloody Gore од легендарната група Death во собата на еден незапослен стар скопски металец во населбата Железара Постерите во внатрешноста на собата, на кои со години...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
79
"Recharger" е насловот на песната од новиот албум на Fear Factory, "The Industrialist". Не знам што е работава ама за 49 секунди никој не може да претпоставува како би звучел албумот. Во секој случај, бујрум.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
66
Новиот албум на Job For a Cowboy, "Demonocracy" е достапен за слушање "тука" Албумот треба да излезе месецов, преку Metal Blade Records.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
73
Јеботе!!! По 25 години овие пак трешаат! Респект! Новиот албум на Exumer, "Fire and Damnation" е достапен за слушање "тука"
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
73
Италијанските стонер дум металци направија спот за песната "Aureum". Не знам дали е до мене ама ова е еден од најчудните спотови што сум ги гледал, плус 12 минути ... Ц, ц, ц... Песната е од нивниот нов албум, "Oro - Opus Primum" кој треба да изл...