Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
58
Ако сте носталгични по старите трешерски времиња и великани, Deathstorm е бендот што ќе ги обедини сите заедно. Slayer, Kreator, Sepultura, Death се на едно место. Патем, Deathstorm се од Грац, Австрија, зад себе имаат три албуми, а четвртиот „For...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
78
Napalm Death неодамна најавија дека нивниот нов албум „Throes of Joy in the Jaws of Defeatism“ ќе излезе во септември, а денес имаме можност и да намирисаме како ќе звучи. „Backlash Just Because“ звучи одлично, како сублимат од сите периоди на бен...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
81
Drops of Heart се руски металкор бенд кој постои 12 години. Досега имаат неколку периферни изданија, еден албум на руски и вториот „Stargazers“ кој официјално излегува денес како независно издание и тоа на англиски јазик. Станува збор за модерен м...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
76
Temple of Dread се тазе германски дет металци. Микс од Asphyx и Master донекаде ама звучат многу добро. Нивниот втор студиски албум „World Sacrifice“ излегува за три дена, а во меѓувреме имаме прилика да слушнеме две одлични песни од него.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
75
Новиот албум на Onslaught ќе излезе на почетокот од следниот месец. А во меѓувреме снимија „џокерски“ спот за „Bow Down to the Clowns“. Трешерска класика.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
82
Ihsahn најавува ново ЕР издание за септември. Арно ама не остава ништо на случајноста, т.е стримува една песна од изданието. Станува збор за поп рок лајтерицата „Spectre at the Feast“ за која, да бидам искрен, не знам што да кажам. Како да очекува...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
92
Откако најавија дека новиот албум „Politics Versus the Erection“ ќе излезе кон крајот на август, Venomous Concept преминаа кон (раз)откривање на истиот. Денес имаме можност да ја слушнеме напалм детовската „Eliminate“. Стара школа, нема што да се ...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
85
Grace Disgraced се луди Руси од Москва. Постојат 15-тина години и ја имаат собрано сета ука од најдобрите метал музички умови, поточно Death, Pestilence, Atheist и по малку можеби Arch Enemy (ова најмногу заради вокалката). Како и да е, нивниот но...
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
80
Кој си е по фински фолк нека навали. Ensiferum вчера го издадоа својот нов албум „Thalassic“ и снимија спотче. Еве како изгледа и звучи сето тоа.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
78
Aseitas се будали од Портланд. Млад бенд (оформени 2017) а веќе имаат два албуми. Свират експериментален дет метал со хардкор напливи ама тоа не е се. Како и да е, нивниот втор албум „False Peace“ официјално излезе вчера, а еве и како звучи.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
76
И Pallbearer снимија нов спот. Со тоа го најавуваат „Forgotten Days“ кој треба да излезе во октомври годинава. Спотот е за насловната песната од албумот и звучи добро. А особено добра е солажичката.
Card default 78fa2f522b1ff681fd0146584b26ffb7bd3f8e028d2bdf2264cd7fabc383b4da
85
Песнава морав да ја преслушам трипати за да разберам што се свири. Можеби и од дремката ми е ама првиот пат пренизок штим слушав само галамење. Посетнем заклучив дека (штимот настрана) Kataklysm почнале да се „реформираат“ ама не доволно, сепак. В...