Издаден е првиот албум на Aeon Arcanum

Издаден е првиот албум на Aeon Arcanum

По многу време поминато во студио, конечно е издаден деби албумот Monuments на македонскиот бенд Aeon Arcanum. Истиот е достапен за бесплатно превземање од нивниот официјален сајт aeonarcanum.com.

Коментари

Thumb default
Ravenous

Брат, сеуште нема физички копии од албумот, али за месе време би требало да се достапни така да ке те известам накнано.

Sallgoodman
Anarhisticko Kopile

Ај кажувајте кога ќе имате физички копии. Ме интересура што буклет ќе склопите.

251
Черный Ворон

Абе деца, што сте направиле?! Ненормално добар албум! А и крајно време беше, мислам, ме скапавте чекајки.

/me ја пичи Dysphoria.

P.S. Многу интелигента употреба на прогресивни елементи. /hats off

Arise
minoskid

Албумиште! – на кратко кажано од секоја гледна точка.

Avatar
crnobog

Браво за ремек-делово…Ќе се издава ли на ЦД???

Thumb default
Ravenous

Ке се издава брат, за месец време ке има физички копии.

69857 123177877738404 100001385771792 151380 7779860 n
temninata

Честито албум. Да не бидам погрешно сфатен ( ова е голем плус ) ама мене албумов ми звучи како спој на Amon Amarath, Keep of kalessin, Hypocrisy, па дури и Nile сето тоа искомбинирано со одлична продукција прават ѕверски добар албум.

Thumb default
firecane

MASTERPIECE !

Iron maiden the number of the beast music album cover
Vengeance

Ајде честитки за албумот! :)

Ќе го слушнем моментот чим ќе можем… ама сигурно е добро парче! ;)

007 2643
Brutalic

Airlija! Kako da se naracha albumov? Samo ova go najdov na sajtot:

"All of you who want to help us continue our musical journey, please provide your support by buying a physical copy of our album or some of the branded merchandize."

Kaj da se naracha? Nachin na plakjanje? Paypal?