Две песни од првиот албум на Furion!

Две песни од првиот албум на Furion!

Можам конечно, после година и нешто снимање, со задоволство да кажам дека првенчето на Furion е завршено! Решивме да ставиме 2 песни, повелете, слушнете!

The Raging Begins

Сина Неправда

Коментари

Iron maiden the number of the beast music album cover
Vengeance

Дееј… многу солидно звучи! Ми се свиѓа!

Вие парче праете и у живо, од таму ви ги научив песнете, ама ова звучи ептен јако… Само напред!

Seva   copy
pyromaniac

The Raging Begins ви е најстарата на myspace ми се чини прва ја имавте убо е изпродуцирана (иако јас пак врска неам шо е уба продукција) особено ме бендисва делот после бас солото.

Вокалите се перфектни на Сина Неправда.

Е сеа да прашам, ваша работа си е ама оти го сменавте логото? Старото ми беше едно од омилените македонски логоа :)

69857 123177877738404 100001385771792 151380 7779860 n
temninata

Стегнато, пицнато, горе/доле се се слуша како што треба, и звучи повеќе од задоволително. Добар и мелодичен треш метал, и еден од малкуте бендови кои успеваат да творат успешно, браво за тоа :)

Mazedonien  ber alles
ArMakedon71

ODLICNO!!!!!!!!!!!!!!