Studio Enterprise II

Studio Enterprise II

Студио дизајнирано за потребите на млади бендови кои досега не беа во можност да си дозволат снимање на сопствен албум или демо материјал.

Врвна опрема.
Нудиме можност за изнајмување на професионални музички инструменти (гитари, тапани, педали, процесори и засилувачи).
Прекрасен (огромен) простор со природно проветрување.
Довод на свеж воздух.
Секогаш слободен простор за паркирање.
Пристап за возило непосредно до влезот на студиото.
Максимална безбедност за вашата опрема.
Стабилен довод на електрична енергија.
Константна температура.
Обезбедено од агенцијата за обезбедување „Комета“.
Кафето е на наша сметка :)

Локација:
Населба Капиштец, во кругот на Фабриката „Треска“.
Ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“
1000, Скопје

Цени:
Снимање, микс и мастеринг на албум (до 40 минути), 350 евра.
Снимање на демо материјал, 150 евра.

Екипа:

Валентино Скендеровски – Music producer, Sound engineer.

Виктор Атанасов – Sound recording assistant engineer, booking manager.

Дени Крстев – Cubase operator, sound editor.

За подетални информации јавете се на:
070/230-886 и 076/552-980
или на e-mail: skenderovski@gmail.com

Facebook страна

Коментари

2796976
Turpis

Иначе има и други понуде слободно јавите се, пишите мејл или на фејсбук страну ги прашајте за било што да ве интересира.

Екипа што е работи е закон посебно Валентино, цена е ептен приступачна за млади бендови, за тија паре боље у државу нема да најдете…

Iron maiden the number of the beast music album cover
Vengeance

Добра понуда богами…

Како што гледам според инфово, ефтино е као за млади бендови, надежни, затоа што не е наплатено по песна туку комплет на цел албум/демо.

Чим е кафето на ваша сметка, ондак у иднина ќе праемо муабет :)

Thumb default
aod666

За мене благо….пиво ние ќе си носиме ;)