Излезе деби албумот на Schleim

Излезе деби албумот на Schleim

После скоро цела година работа, албумот на Schleim, Asthmatic Attack е конечно готов. Се работи за метал дуо од Струга со членови: Илија Димоски (вокал) и Игор Котески (гитара, бас, придружни вокали, програмирање на тапани).

Линкови за албумот ќе најдете на фејсбук страната на бендот: http://www.facebook.com/pages/Schleim/180447215350606?sk=wall

Коментари

Mazedonien  ber alles
ArMakedon71

Подршка за момците,во секој слуќај.Албумот со сите информации веќе е поставен и кај мене на: http://armakedon71imperium.blogspot.com/