Nile со нов албум!

Nile со нов албум!

Екстремните дет металци Nile ќе го издадат својот нов албум “At The Gate Of Sethu”, во јули преку Nuclear Blast Records.
Во врска со албумот Karl Sanders изјавува: „Започнавме со работа во мај минатата година, веднаш по враќањето од европската турнеја. Работевме на албумот цели 10 месеци.“

Коментари

Seva   copy
pyromaniac

ОООО нати курво месинџер! Ај да видиме шо имат спремено, Those whom the gods detest ме бендиса ептен, не се сомневам дека и следниот ќе биди ќотек за ушите.